• Program stażowy Grupy Cichy-Zasada

• 06.04.2023
        • Zostań specjalistą w świecie motoryzacji.
          Dołącz do programu stażowego w Grupie Cichy-Zasada!
          Na spotkaniu z uczniami naszej szkoły, przedstawiciele Grupy Cichy-Zasada  w składzie:
          Katarzyna Tokarska – Dział Personalny
          Kamil Michałowski – Kierownik Blacharni Lakierni Warszawa/Grochowska
          Artur Nafalski – Dyrektor Grupy ds. Rozwoju Biznesu Blacharsko-Lakierniczego
          przedstawili szczegóły bardzo interesującej oferty płatnego stażu dla absolwentów.
          Zachęcamy do skorzystania.
          Aplikuj już dziś: https://ready-to-work.pl/

• Poznań Motor Show 2023

• 01.04.2023
        • Byliśmy, widzieliśmy.... Esencja motoryzacji w jednym miejscu, czyli Poznań Motor Show 2023. W piątek
          31 marca 2023r. Uczniowie klas 2 BMW2 i 2 PC mieli możliwość poznania motoryzacji w najlepszym wydaniu. Były również pokazy driftu, stuntu i wiele innych atrakcji.

• Międzyszkolny Konkurs Ortograficzny Ortograficzna Corrida 2023 - Finał

• 30.03.2023
        • Międzyszkolny Konkurs Ortograficzny Ortograficzna Corrida 2023

I miejsce – Milena Szucsich, XXXIII LO im. M. Kopernika
          II miejsce – Aleksandra Piekarzewska, XXX LO im. J. Śniadeckiego
          III miejsce – Sylwia Kuroczycka, XXXIII LO im. M. Kopernika

Gratulujemy!

• ORTOGRAFICZNA CORRIDA 2023

• 30.03.2023
        • 21 marca odbył się w naszej szkole  szkolny etap Międzyszkolnego Konkursu Ortograficznego ORTOGRAFICZNA CORRIDA 2023. Uczniowie mierzyli się z tekstem dotyczącym wydarzeń pewnego zimowego dnia. Do następnego etapu przechodzą:
          Michał Marlęga z klasy 4PMAN oraz Paweł Spodar z klasy 4PB2.
          Gratulujemy i życzymy sukcesów podczas finału konkursu!

• Halina Bieżan Glonek ps. "Lalunia"  w naszej szkole.

• 29.03.2023
        • 28 marca odbyło się u nas kolejne wydarzenie z cyklu spotkań międzypokoleniowych. Tym razem gościliśmy cudowną 99-letnią Halinę Bieżan-Glonek. Powstańca, żywego świadka wydarzeń przed, w trakcie i po Powstaniu Warszawskim.
          Serdecznie dziękujemy za tę niecodzienną lekcję historii i życzymy naszemu gościowi dużo zdrowia. Słowa podziękowania składamy również na ręce Pana Michała Palarczyka, dzięki któremu mogło dojść do tego spotkania. Do zobaczenia następnym razem.

• „ROMEO I JULIA” – MIŁOŚĆ W 3D W STUDIO BUFFO

• 28.03.2023
        • Buffo znaczy „komiczny, błazeński” i trochę taki charakter ma większość spektakli wystawianych w studio. Ale to dobrze, bo dzięki temu uczniowie naszej szkoły mogą bez większego bólu zmierzyć się z takimi arcydziełami, jak dzieło Szekspira pt. „Romeo i Julia”. Mistrz J. Józefowicz i jego artyści sprawili, że poniedziałkowe popołudnie klasa II BMW1 z przyjemnością spędziła w tym gościnnym przybytku kultury. Ponadczasowa tragedia przybrała formę musicalu, bardzo uwspółcześnionego, w technologii 3D, z fruwającymi motocyklami, wypasionymi komórkami, wirtualnymi obrazami, ustawkami zalotników. Miłość w cieniu śmierci, niezrozumienie, waśnie – to główne motywy  tragedii Szekspira, jednak w tej inscenizacji na plan pierwszy wysuwały się inne zjawiska socjologiczne. Jak w soczewce zobaczyliśmy to, co – niestety – jest aktualne do dziś i nierzadko bywa przyczyną dramatów rodzinnych: zgubne skutki patriarchatu, kupczenie szczęściem dzieci ( córek ), dominacja wartości materialnych, zapiekłość w nienawiści. Smutne.
          Ale Buffo lubimy i już planujemy kolejne wizyty w tym teatrze !

• Konkurs „Zdążyć przed technologicznym alzheimerem”

• 17.01.2023
        • „Umiejętność czytania, którą naukowcy nazywają „głębokim czytaniem”, jest umiejętnością fascynującą i dosyć nową. Na tyle jeszcze niezakorzenioną, że niewiele brakuje, żeby ją utracić, jeśli nie będziemy odpowiednio jej pielęgnować.

Prace z dziedziny neurobiologii dowodzą, że nabycie umiejętności czytania i pisania wymagało utworzenia nowego obwodu w mózgu naszego gatunku. Szczęśliwie doszło        do tego około 6000 lat temu. Obwód ten ewoluował od bardzo prostego mechanizmu dekodowania podstawowych informacji, takich jak liczba kóz w stadzie, do obecnego, wysoce rozwiniętego mózgu czytającego. Badania prowadzone obecnie w wielu częściach świata ostrzegają, że każdy z tych istotnych procesów „głębokiego czytania” może być zagrożony, gdy przechodzimy na cyfrowe sposoby czytania”

Sylwia Stano „Radość głębokiego czytania a technologiczny alzheimer”

Jeżeli chcesz wygrać ten wyścig, weź udział w konkursie.

1. Celem konkursu jest rozbudzanie zainteresowań czytelniczych wśród młodzieży.
          2.  Konkurs jest skierowany do uczniów klas I-IV technikum po szkole podstawowej naszej szkoły.
          3.  Zadanie konkursowe polega na napisaniu recenzji dowolnej książki wypożyczonej z naszej biblioteki                szkolnej.
          4. Kryteria oceny prac:
            • zachowanie cech recenzji
            • samodzielność
            • ciekawa forma
            • poprawność językowa
          5. Recenzje napisane na komputerze, o objętości nie mniejszej niż kartka formatu A4 należy składać
            w bibliotece szkolnej.
          6. Termin: do 20 kwietnia 2023 roku
          7. Nagrody:
            • autor najciekawszej recenzji otrzyma na koniec roku szkolnego nagrodę rzeczową
            • autorzy recenzji zgodnych z powyższymi kryteriami mogą otrzymać z języka polskiego dodatkowe oceny

Organizatorzy konkursu: biblioteka szkolna, Zespół Edukacji Kulturalnej

Zapraszamy do udziału w konkursie !!!

• Giuseppe Verdi - Rigoletto

• 27.03.2023
        • Uczniowie klasy IV PTY oraz IV PMAN spędzili piątkowy wieczór w Operze Narodowej oglądając spektakularne widowisko „Rigoletto”.
          Monumentalne ozdobne dekoracje i kunsztowne kostiumy pozwoliły zanurzyć się  w magiczny świat teatru. Szlachetna muzyka oraz  zapadające w pamięć kreacje wokalno- aktorskie  uczyniły  ten wieczór wyjątkowym.

• Niedziela 19.05.2024